Wohnout

24. ledna 2008 v 20:27 |  Wohnout
Wohnout je česká hudební skupina z Prahy. Tvoří ji bratrská dvojice Jana a Matěje Homolových (oba kytara a zpěv), baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Fenek Steiner.
Skupina vznikla v roce 1996, ale do širšího povědomí se dostala v roce 1998, kdy dělala předkapelu při turné skupiny Lucie, Žlutého psa i na koncertu amerických The Offspring v Praze. Ve stejném roce podepsala skupina smlouvu u Sony Music/Bonton a vydala první desku CunDaLla. Následovala alba Zlý noty na večeři (2000), Pedro se vrací (2002), Rande s panem Bendou (2004) a výběr rarit, které se na řadová alba nedostaly, Nevydáno (2005). V roce 2006 na podzim vydala skupina Wohnout své páté studiové album s názvem Polib si dědu, na kterém hostují i členové finské skupiny Waltari. Toto album je zajímavé tím, že nebylo natočeno v klasickém hudebním studiu, ale na samotě u lesa, v bývalém statku, předělaném na pension.
Skupina oslavila v listopadu 2006 koncertem v Průmyslovém paláci na pražském výstavišti svou desetiletou existenci a zároveň pokřtila své poslední album. Na tomto koncertě účinkovali jako hosté mj. skupiny Tři Sestry, Vypsaná fixa, Divokej Bill a další. Záznam koncertu by měl vyjít na DVD.
Skupina vsadila na pestré, tvrdé a zároveň melodické kytary, české texty a energické koncerty, tím si brzy získala přízeň posluchačů.
D I S K O G R A F I E
  • 1998-CunDaLla
  • 2000-Zlý noty na večeři
  • 2002-Pedro se vrací
  • 2004-Rande s panem Bendou
  • 2005-Nevydáno
  • 2006-Polib si dědu
POLIB SI DĚDU- Polib si dědu
NEVYDÁNO - Nevydáno
RANDE S PANEM BENDOU- Rande s panem Bendou
PEDRO SE VRACÍ - Pedro se vrací
ZLÝ NOTY NA VEČEŘI- Zlý noty na večeři
CUNDALLA - Cundalla
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama